Pandor Safe s.r.o. - kompletní nabídka bezpečnostních dveří, systémů generálního klíče, trezorové techniky a dalšími prvky mechanického zabezpečení.

Klíčové systémy

Rozčiluje Vás hledat na objemném svazku ten správný klíč?
Odešel Vám kolega a Vy nemáte jistotu, zda si nenechal udělat kopie klíčů?
Chcete splnit předpis pojišťovny a opatřit dveře certifikovanými zámky?
Chcete mít přehled, kolik klíčů bylo vyrobeno?

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ANO pak si nechte udělat

Systém generálního klíče

Systémy generálního klíče (SGK) nacházejí svoje uplatnění všude tam, kde je potřeba řídit přístupová práva osob a zjednodušit manipulaci s mnoha klíči. Systém, ve kterém je možno jedním klíčem otevřít libovolné množství určených zámků nebo stanovit, kdo může odemknout určité dveře.

Pro SGK je zaručována vysoká bezpečnost - jednotlivé klíče nelze volně kopírovat, všechny zámky mají ochranné prvky proti napadení. Přitom skutečnost, že každá osoba má pouze jeden klíč od všech jí určených dveří, představuje velké pohodlí a uživatelský komfort.

Princip spočívá v konstrukci vložek, které mohou být odemykány několika různými klíči. Takový systém, je-li správně navržen, výrazně snižuje celkový počet klíčů. V projektu lze navrhnout tzv. hlavní klíče, kterými lze odemknout všechny vložky určité skupiny dveří dle určených kompetencí. Generální klíč pak velmi oceníte v nenadálé situaci, jako je třeba havárie vody, plynu nebo při požáru.

Z popisu by se mohlo zdát, že SGK je vhodný pro rozsáhlé objekty, ale pravdou je, že i rodinný domek má několik vchodů a jejich spojení do jednoho klíče představuje velmi příjemný komfort za překvapivě nízkou cenu. Rovněž na společné prostory bytových domů lze SGK úspěšně aplikovat. Nezanedbatelná je i úspora finančních prostředků za výrobu podstatně nižšího počtu klíčů, než při klasických vložkách.

Vložky a zámky používané pro SGK klíče jsou odolné proti napadení, standardem je ochrana proti odvrtání, vytržení bubínku i proti vyhmatání planžetou. Speciální provedení zámků pak obsahují další ochranné prvky pro maximální bezpečnost.

Nebezpečí neoprávněného kopírování klíčů je výrazně omezeno (někdy i zcela vyloučeno). Oprávnění získat kopii kteréhokoliv klíče je poskytnuto pouze správci systému, který vlastní bezpečnostní kartu a je zapsán v evidenci výrobce. SGK jsou vždy navrhovány přesně dle požadavků zákazníka.

Do systémů generálního klíče lze zakomponovat nejen standardní vložky, ale většinou i celý sortiment zámků - visací zámky, přídavné zámky, různé speciální zámky (na sklo, nábytkové zámky, zámky řadicí páky, zámky pro nákladní vozidla) i malé vestavné trezory. Navíc lze každý systém dodatečně modifikovat a během provozu rozšiřovat o další zámky a klíče.

Systém generálního klíče