Pandor Safe s.r.o. - kompletní nabídka bezpečnostních dveří, systémů generálního klíče, trezorové techniky a dalšími prvky mechanického zabezpečení.

Poštovní schránky

Nabízíme poštovní schránky z nerezu, pozinkované oceli nebo komaxitované odolné proti korozi a povětrnostním vlivům.

Schránky umožňují doručení listovních zásilek bez nutnosti vstupu doručovatele do objektu. Je možné vybrat ze dvou základních typů: vhoz a výběr vpředu nebo vhoz vpředu výběr vzadu.

Jsou vhodné pro vsazení do zdi, sloupku, dveří, sestavy schránek do bytových domů a v neposlední řadě dveřní sestavy.

Před zvolením vhodné poštovní schránky je dobré promyslet jednak dostatečnou velikost a umístění samotné schránky a dále i velikost vhozu a jeho zabezpečení. Poštovní schránka i vhoz by měly být dostatečně veliké, aby nedocházelo k přeložení či poškození listovní zásilky. Zároveň by vhoz měl být dostatečně chráněn před povětrnostními vlivy, nejlépe klopnou zábranou.

Dostatečnou bezpečnost poštovní schránky zajišťuje jednak pevnost samotné schránky, tak aby odolala mechanickým silám v souladu s třídami zabezpečení 1 nebo 2 (pro první třídu stanoví norma, že musí odolat tahové síle 150 N). Dále pak kvalitní zámek s dostatečným počtem klíčů. Jsou určeny dvě třídy dveřních zámků, které se vztahují k počtu kombinací klíčů. Pro první bezpečnostní třídu musí mít nejméně 200 kombinací, u druhé třídy nejméně 500 kombinací.

U dveřních sestav pro bytové domy je vždy nutné poštovní schránky pevně upevnit masivními prostředky, tak aby za žádných okolností nebylo možné schránky volně odstranit bez otevření.